• Т6, Т7 Серија лопатка пумпа
 • Ване пумпа од серијата V, VQ
 • Енергетски ефикасниСерво систем

Истакнати производи

Не е она што го сакаше?Како за...

Обука за лиценца за вилушкар TAFT и тестирање за лиценца во Мелбурн и Квинсленд, нудиме лиценци за вилушкар од класа LO, лиценци за вилушкар од класа LF, обука за освежување на вилушкар, курсеви за безбедност на работното место, часови за продуктивност и индукциска обука.Со работниот тренинг или саботните сесии достапни за многу од нашите курсеви, можеме да се вклопиме во обуката околу вашиот распоред.

 • Меѓународен стандард

  Меѓународен стандард

  Сите производи се засноваат на меѓународен стандард, лесни за замена со стари пумпи, Нашите висококвалитетни производи имаат поминато 4 строги меѓународни сертификати за класификација во исто време.

 • Тимска работа

  Тимска работа

  Ефикасна технолошка поддршка со професионален тим Со богато искуство во дебагирање на серво системот, гарантираме силна технолошка поддршка за да ги направиме производите погодни за машината на купувачот навреме.

 • Искрена услуга

  Искрена услуга

  Ние обезбедуваме 24-часовна услуга по продажбата за да го решиме проблемот на време.Нашиот инженер ќе обезбеди обука за комуникација со најновата технологија.

Нови пристигнувања

Со нашето огромно искуство во индустријата и акредитираните обучувачи и оценувачи, вработените ќе добијат можност да учат од најдобрите додека ги стекнуваат практичните вештини потребни за да се чувствуваат удобно во секое сценарио.

Контакт

Ningbo Vicks Hydraulic Co., Ltd.е основана во 2007 година, е национално претпријатие за висока технологија со неколку патенти за пронајдок.Постојат 6 водечки светски линии за производство и тестирање за пумпа со лопатка.Со годишно производство од повеќе од 80.000 парчиња лопатка пумпа и 10.000 комплети серво систем за заштеда на енергија.

Нашата компанија е претседавачка единица на ревизија на стандардната индустрија на пумпи со лопатки.И ја освоивме наградата за напредок во кинеската хидраулична пневматика и заптивки во 2016 година и наградата за квалитет на владата на округот Фенгхуа за 2017 година и Поддршка на Националниот иновативен фонд за поддршка.

Нашата компанија долго време работи со познати хидраулични претпријатија во странство, има Т6,T7,V,VQ,V10,V20,SQP,Пумпи со лопатки од серијата PV2R и основната технологија на M3B,M4C,M4D,M4E,25 милиони,35 милиони,Мотор со лопатка од 50 М.Направивме серво лопатки од серијата ABT и пумпа со ултра висок притисок 35Mpa.Нашите производи го поминаа кинескиот CCS,Норвешка DNV,Американски ABS,Француски BV и британски LR класификација општество сертификација, и серија се применуваат во воената индустрија.

Нашата компанија е општ бизнис со канали на индустријата за производи на Taiwan Delta, Австрија KEBA.Тој е стратешки партнер на Фаза серво мотор, серво мотор Јуншен, погон на Хаити и пумпа Сумитомо.

Ningbo Vicks се придржува до развојниот пат на воведување, иновации и трансценденција и деловната филозофија на висок квалитет, висока ефикасност, ниска потрошувачка, безбедност.Нашата компанија стана светски познат производител на хидраулични пумпи и едношалтерско решение за извоз на серво заштеда на енергија.

Нашата компанија го зема учењето, хармонијата, упорноста и професионализмот како своја корпоративна култура и ги застапува вредностите на вистината, добрината и убавината, како и слободоумниот, хармоничен и среќен дух.

WhatsApp онлајн разговор!