Серијата T6GCC со двојна пумпа Пумпа со двојна лопатка за камион

Краток опис:

T6GC﹑T7GB﹑T6GCC﹑T67GCB﹑T7GBB Сериски иглички пумпи со лопатка Пумпата од типот игла со висок притисок и високи перформанси е применлива за инженерски машини, особено за мобилни машини.Главни карактеристики: 1. Подобрената структура на лежиштето и дизајнот на оската со правоаголна линија може да се придвижуваат директно со мотор или менувач.2. Структура на заптивки со двојна вратило, е погодна за лоши ситуации на мобилната машина.3. Прифатете ја структурата за вметнување, комплетот со касети T6C и T7B може да биде заменлив комплетен ...


 • Име на предметот :Инженерска пумпа за масло
 • Моќност:Хидраулични
 • Притисок:Висок притисок
 • Материјал:Нерѓосувачки челик
 • Гориво:Дизел
 • Употреба:Нафта
 • Теорија:Ротациона пумпа
 • Структура:Дул фаза пумпа
 • Место на потекло:Нингбо, Кина
 • Испорака:7-15 дена
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  T6GCТ7 GBT6GCCT67GCBПумпи со лопатки од серијата T7GBB

  Пумпата со лопатка со висок притисок и високи перформанси е применлива за инженерски машини, особено за мобилни машини.

  Главните карактеристики:

  1.   Подобрената структура на лежиштето и дизајнот на оската со правоаголна линија може да се придвижуваат директно со мотор или менувач.

  2.   Структура на двојна заптивка на вратило, е погодна за лоши ситуации на мобилни машини.

  3.   Прифатете ја структурата на вметнувачот, комплетот со касети T6C и T7B може целосно да се заменат, многу удобен за поправка.

  < Означување на моделот

  T6GCC - Б25 -Б17 -6 R 02 -B 1 10
  Серии Пумпа за крај на проточното вратило Крајна пумпа со покривка за проток Тип на вратило Ротација Позиции на пристаништето Дизајн
  број
  Запечатување
  Ниво
  Пристаниште
  димензии
  T6GCC B03, B05, B06, B08, B10, B12, B14, B17, B20, B22, B25, B28, B31 B03, B05, B06, B08, B10, B12, B14, B17, B20, B22, B25, B28, B31 Видете ја големината на вратилото (Поглед од крајот на вратилото на пумпата)
  R-десна рака за стрелките на часовникот

  L-лева рака за спротивна од стрелките на часовникот

  Види подолу Б 1-S1,
  NBR
  Нитрилна гума
  5-S5,
  Флуорогума
  00, 01, 10, 11, Видете ги димензиите на инсталацијата
  T67GCB B03, B05, B06, B08, B10, B12, B14, B17, B20, B22, B25, B28, B31 B02, B03, B04, B05, B06, B07, B08, B10, B12, B15
  T7GBB B02, B03, B04, B05, B06, B07, B08, B10, B12, B15 B02, B03, B04, B05, B06, B07, B08, B10, B12, B15

  B03: B значи структура на плочата со два управувачки вентили

  Податоците за соодветните серии, модел се едногласни.Ве молиме погледнете ги податоците за единечни пумпи од серијата T6

  Димензии на инсталација

  Пристаниште за нафта Прирабница Димензии на инсталација (мм)
  A1 B1 ∅C1 D1 T1 Тема
  T6GCC T67GCB T7GBB P1 1" F08 26.2 52.4 25.4 76.2 3/8"-16UNCx19.0
  P2 01 и 11: 3/4" F06 22.2 47.6 19.0 76.2 3/8"-16UNCx19.0
  00 и 10" 1" F08 26.2 52.4 25.4 74.7
  S 10 и 11: 2-1/2" F20 50,8 88,9 63,5 84.1 1/2"-13UNCx23.9
  00 и 01: 3" F24 61.9 106.4 76.2 84.1 5/8"-11UNCx28.4

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp онлајн разговор!