Eckerle Internal Gear Pump EIPC3-80 Gear Oil Pump for Injection Machine

Përshkrim i shkurtër:

Eckerle Hydraulic Internal Gear Pump for Servo System Specifications Eckerle EIPC series gear pump is widely used in injection molding machines, forging machinery and elevators and other mechanical equipment. Features ■ 1. low noise performance The Eckerle series internal gears are smooth and mute, and their excellent features are specially designed for gears. The sound is very low when used, and the sound is still smooth even at high speeds. ■ 2, high running wear resistance In addition to...


 • Pika Emri: Hydraulic Pump Gear
 • Model Nr: EIPC3-5-6
 • Fuqia: Hydraulic
 • Presion: presion të lartë
 • Karburanti: Diesel
 • Theroy: pompë Rotary
 • Struktura: pompë veshje
 • Aplikimi: Për sistemin e ndihmës
 • Vendi i origjinës: Ningbo, China
 • Delivery: 7-15days
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Eckerle hidraulike Brendshme Gear Pompë për Sistemin Servo

  Specifications

  Eckerle EIPC gear seri pompë është përdorur gjerësisht në makina derdhur injeksion, forcon makineri dhe ashensore dhe pajisje të tjera mekanike.
  Features
  ■ 1. low noise performance
  The Eckerle series internal gears are smooth and mute, and their excellent features are specially designed for gears. The sound is very low when used, and the sound is still smooth even at high speeds.
  ■ 2, high running wear resistance
  In addition to the simple mechanical structure, the use of advancedhydraulic oil can reduce the mechanical surface and the wear and tear of  the functional parts. Eckerle gear chestnut can run at high pressure, even if the use of general hydraulic oil, it is not easy to wear pieces.
  ■ 3, very low pressure pulsation
  Eckerle gear pump can almost completely remove the pressure wave, it can be used as the system precision control of the ideal machine tool pressure.

  instalimi Përmasat

  model  A ∅C  ∅D  F kyç gjatësi gjerësi x  2-H  ∅I  J K1 K2 V
  EIPC3-32 56 6 ∅101.6h8 ∅25g6 28 8h9x36 13 2-13,5 146 ∅170 48 6.5 83.2 34
  EIPC3-40 88.7
  EIPC3-50 95.7
  EIPC3-64 95.7 76
  EIPC3-80 68 6 ∅127h8 ∅32g6 35 10h9x36 25 2-17,5 181 ∅208 70 8.3 92.5 41.5
  EIPC3-100 100.5
  EIPC3-125 88 9 ∅152.4h8 ∅40g6 43 12h9x70 25 2-22 282,6 ∅260 83 8.3 109.5 45
  EIPC3-160 120
  model  ∅N  ∅S X M1 ∅P Z M2
  EIPC3-32 114.4 26 57 67.5 64 65 ∅32 58.7 30.2 M10 të thellë 17 ∅18 47.6 22.2 M10 të thellë 17
  EIPC3-40 125.4 ∅20 52.4 26.2 M10 të thellë 17
  EIPC3-50 139.4
  EIPC3-64 139.4
  EIPC3-80 93 46 75 82 75.5 76 ∅47.2 77.8 42.9 M12 të thellë 20 ∅31.75 66.7 31.8 M14 të thellë 24
  EIPC3-100 109 ∅63.5 88.9 50.8 M12 të thellë 20
  EIPC3-125 115 52 91.2 98.8 95 90 ∅63.5 88.9 50.8 M12 të thellë 20 ∅38.1 79.4 36.5 M16 të thellë 24
  EIPC3-160 136 ∅76.2 106.4 61.9 M16 të thellë 22

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !