за нас

Ningbo Vicks Хидрауличен CO., LTD. е една од подружниците на Прецизирај група, која се наоѓа во Xikou индустриска зона во која е национален 5 А-класа сценско во градот Fenghua. Транспортот е удобен, околу 25 километри од Ningbo Сити, Ningbo пристаниште и аеродром Ningbo. Тоа е околу

3 километри од Yongjin автопат, и Fenghua Железничка станица.

 

Ningbo Vicks има серија на напредни машина за производство, КК equiment како ЦНЦ машини, NC машини, хексагонални 3D Координација

 на инструментите, ултра сонично чистење, проектори. Повеќето од мелење ЦПУ, а по завршувањето опрема се увезени од Германија, САД, Јапонија,

Јужна Кореја, Тајван. Имаме силна техничка сила, е единица научни истражувања соработка на Жеџијанг Универзитетот и Жеџијанг

универзитет за технологија. Поканети голем број домашни и странски експерти и професори како консултанти. Со независни технологија

центар за истражување и развој, ние исто така, имаат 38 одлични техничари работел за испитување, мерење и управување.

Во моментов Ningbo Vickes може да произведе повеќе од 50.000 комплети на хидраулична пумпа и годишното производство на повеќе од 8.000 комплети на серво систем.

 

Ningbo Vicks се соработува со светски познатиот хидраулични компанија, развија Denison Т6, T7 серија, Викерс V, VQ, V10, V20 серија,

Tokimec SQP и YUKEN PV2R серија на Ване пумпа успешно. И нашите производи може да биде компатибилен со оригинални производи целосно.

Нашиот успех со висок квалитет на производите за многу светски познати хидраулични бренд OEM претпријатија. Покрај тоа, Ningbo Vickes е стратешки

партнер на Fortune 500, вклучувајќи Тајван Делта, американски Алберт флуиди, Израел ACS, Италија фаза Серво мотор. И да биде вкупната домашна

дилери на Делта диск во гума и пластика, умре-кастинг индустрија. Исто така, да биде Genaral агент на американската Алберт серија хидраулични производи (типла пински тип серво пумпата) во Кина.

 

Нашите производи се широко се користат во пристаништа, бродови, гума и пластика, умре-кастинг, инженеринг, металургијата, јаглен, нафта и други индустрии. На подобрени производи успех во нискиот шум, висока perfromance и се чувствувате

 цена perfromance и добива широка поддршка и од домашни и странски клиенти. Особено нашата Denison T6 има положено DNV Норвешка,

 Америка ABS, Франција Б.В. и Кина CCS сертификација класификација општество. T6 серија широко се користат во воената индустрија, е проект на фиксна точка набавка на Кина бродоградба индустрија и Кина јаглен група.

 

Ние vicks има chieved високо ефикасна, високо квалитетни услуги тим, преку соработка со меѓународни добро позната компанија. Ningbo Vicks

помина IS9001-2008 сертификација на систем за управување со квалитет во 2012. Сега нашите производи се извезуваат во повеќе од 50

земји и региони, вклучува САД, Канада, Русија, Кореја, Велика Британија, Германија, Малезија, Индонезија, Турција, Иран, Аргентина и др

 
стратегијата на vicks е: "квалитетот е камен темелник на famouse бренд производи, науката и технологијата е гаранција за бренд производи,

иновации е извор на brandame производи, култура е душата на производи на брендот." Инсистирањето на принципот дека клиентите се богови,

vicks со topgrade техника, производи и услуги, секогаш ќе треба да ви овозможи со високо квалитетни производи и најдобра услуга.

 

Ние очекуваме да соработуваме со вас!

 


WhatsApp Online Chat !